תפריט נגישות

שרל שלום אברג'ל ז"ל

שרל אברג'ל
בן 31 בנפלו
בן קרלה ואהרן
נולד במרוקו
בתרצ"ט, 1939
התגייס ב-יולי 1958
נפל בעת שירותו
בו' בכסלו תשל"א, 4/12/1970
מקום נפילה: ישראל
מקום קבורה: נהריה

קורות חיים

בן אהרן וקרלה. נולד בשנת 1939 בקזבלנקה שבמרוקו וסיים שם את לימודיו בבית-ספר יסודי. אחר-כך יצא לעבודה כדי לתמוך במשפחתו. כחלוץ עלה לפני המשפחה עם אחיו ארצה בשנת 1956 ורק לאחר שלוש שנים הצטרפו אליהם שאר בני המשפחה. מיד עם עלותו נתקבל לאולפן בקיבוץ הגושרים התגורר בקיבוץ שנתיים ולמד את השפה העברית.בתחילת יולי 1958 התגייס לשירות סדיר בצה"ל. לאחר שירות ללא פגם שוחרר והשתקע בעכו. הוא התחיל לעבוד ב"מפעלי פלדה ישראליים" ולאחר שנה נתקבל לעבודה ב"מפעלי צינורות המזרח התיכון". שם עבד עד יום נפלו. הוא היה עליז ומלא חיים. חבריו הרבים נהרו אחריו ובמסיבות ליל שבת שערכה החברה היה שרל במרכז השמחה. הוא היה אוהד של קבוצת הכדורגל המקומית ונלוה אליה לכל מקום. הצטער על כשלונותיה ושמח בנצחונותיה. במרוצת השנים התבסס בעכו. נשא לו אישה והקים בית לתפארת. הוא היה אב מסור ונאמן למשפחתו וגם במקום עבודתו שבעו ממנו נחת. הוא היה דייקן ושקדן. שאף לרכוש ידע ובקיאות בעבודה כדי להתקדם.

שרל השתתף במלחמת ששת הימים כרגם ביחידת מרגמות בינוניות ולאחר המלחמה הוענק לו אות מלחמת ששת הימים. גם לאחר המלחמה היה נקרא לתקופות של שירות מילואים ותמיד הלך ללא טרוניה ונסיונות התחמקות. ביום ו' בכסלו תשל"א (4.12.1970), נפטר בעת שירותו. השאיר אישה בהריון וארבעה ילדים. הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בנהריה. אלמנתו ילדה בת שנקראה על-שם אביה שלא זכתה להכירו - שירלי.

במכתב תנחומים למשפחה. כתב מפקדו: "במשך כל שנות שירותו בגדוד הצטיין כחייל מסור ונאמן, היה אהוד על חבריו ומפקדיו. התנדב למלא כל תפקיד שהוטל עליו ומעולם לא השתמט ממילוי משימה."

הופק במערכת "גלעד-לזכרם", באמצעות חב' תבונה בע"מ (054-6700799)
בניית אתרים: לוגו חברת תבונה