תפריט נגישות

בית יד לבנים

בית יד לבנים הוקם בשנת 2000. בית יד לבנים משמש יד זיכרון לבני ובנות העיר עכו שנפלו על משמרתם ואילו שנרצחו על ידי בני עוולה בשל היותם ישראלים, בבית יד לבנים מספרים לדורות הבאים על מורשת הנופלים במאבק העיקש של עם ישראל על עצמאותו.

בית יד לבנים בעכו הוא מרכז הנצחה לחללי צה"ל ופעולות איבה בני ובנות העיר. הבית מייצג את מחויבות העיר והעומד בראשה כלפי הנופלים בני העיר שנפלו למען תקומת העם והמולדת. 

בית יד לבנים בעכו

הבית משמש יד תומכת למשפחות השכולות שצריכות להמשיך לתפקד ולחיות למרות האובדן וכאבן הגדול.

באולם ההנצחה המרשים ישנו קיר הנצחה עם שמותיהם של בני העיר שנפלו מיום הקמת המדינה במהלך שירותם הצבאי ואלו שנרצחו בפעולות האיבה. במרכז האולם נמצא גלעד ובו מצגת דיגיטלית המציגה מידע על כל הנופלים בני העיר והמציגה את סיפור חייו של כל נופל ונופל.

בבית יד לבנים ישנם ספרי זיכרון לנופלים לפי תקופות, ביד לבנים נמצאים למעלה מ-60 אלבומים, אלבומי הנצחה במסגרת פרויקט "אלבום לכל נופל" ואלבומים אישיים שנמסרו למשמורת על ידי המשפחות וכן מגירות עם אלבומי זיכרון וכל חומר הנצחה שהמשפחה השכולה חפצה להנציח בבית יד לבנים. האולם משמר את זיכרונם של אלו שהלכו לבלי שוב ומהווה ציר מרכזי, מוקד וגשר לפעילות ערכית וחינוכית להנחלת מורשת הנופלים בקרב בני משפחתם, חברים וכלל הקהילה בעיר. האולם עומד לרשות המבקרים החפצים לכבד את זכרם, להכיר ולהוקיר את דמותם.

בית יד לבנים מהווה מקום של אוזן קשבת ותומכת המגישה סיוע למשפחות השכולות לבעיות השונות המתעוררות עקב השכול.

הבית פתוח לכל החפץ בכך ולא רק למשפחות שכולות, השתלמויות והרצאות נערכות בנושאים הקשורים למורשת צה"ל, לציונות, לשואה, לחינוך ולחברה.

העירייה וארגונים שונים מצאו את הבית מתאים לפעילות מגוונת הנערכות בו תוך שמירה והקפדה על כבוד המקום.

הבית מקיים קשר הדוק ורצוף עם משפחות הנופלים ועם אגף ההנצחה לחייל במשרד הביטחון.

בשנת, 2000 בעת פתיחת הבית, הוצבה בחזית בית יד לבנים אנדרטה המדמה את הדסקית שעונד החייל ועליו דמעות לזכר הנופלים, הפסל לזכר הנופלים מעשה ידיה של האמנית דניאלה לוי.

אנדרטת הדסקיט

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה