תפריט נגישות

סמ"ר אהד ניר נחמיאס ז"ל

אהד נחמיאס
בן 20 בנפלו
בן רבקה ושמואל
נולד בירושלים
בז' בחשוון תשל"ט, 7/11/1978
התגורר בעכו
התגייס ב-23.3.1997
שרת בחטיבת הנח"ל
יחידה: גד' 931
נפל בקרב
בח' בכסלו תשנ"ט, 27/11/1998
מקום נפילה: מוצב כרכום
באזור לבנון
מקום קבורה: נהריה
הותיר: הורים, אחות - דורית ושני אחים - ירון ודרור

קורות חיים

בתאריך 7.11.78 בבית החולים הדסה בירושלים באו לאויר העולם התאומים דרור ואהד.

הם נולדו כבני זקונים למשפחת נחמיאס אשר כללה את ההורים רבקה ושמואל ואת האחים דורית וירון. אוהד היה הילד הקטן ביותר מבין כל הילדים. הוא היה קטן ממדים בהשואה לדרור, אולם בהגיעו לצבא עבר אותו והשיגו בגובהו וברוחב גופו החסון.

כבר מילדותו התברר כי עקב הסיבוך הקל שנוצר בלידת התאומים סבל אוהד מדיסלקטיות קלה שהתבטאה בהמשך בקשיים בהבנת הנקרא. אופיו החזק וכוח הרצון שלו התגלו כבר מגיל צעיר, הוא הבין כי עקב הליקוי יאלץ ללכת מידי יום בסיום הלימודים בבית הספר למסגרת לימודים מיוחדת עם מורה פרטי. התברר לו כי שעה שהחברים שלו משחקים הוא צריך ללמוד.הוא הבין כי הוא צריך להתאמץ הרבה יותר מכל אחד אחר כדי להשיג את מה שהאחרים קבלו בקלות. הלך ללימודים ברצון ובהבנה ואמנם סגר את הפער.

הוא היה פעיל בתנועת הצופים בשבט היובל שבקרית יובל בירושלים מכיתה ה' עד כיתה י'. היה גם פעיל בגדנ"ע אויר, בנה טיסנים שאותם הטיס ואף זכה לטוס, הוא הגיע לדרגה של מדריך בסניף קרית משה בירושלים. את לימודיו היסודיים סיים בביה"ס ע"ש דוד סטון בקרית יובל בירושלים, לאחר מכן סיים את חטיבת הביניים באורט ע"ש מינקוף בירושלים ואת כיתה י' למד בבית ספר דנמרק. בשנת 1995 עקרנו מירושלים ועברנו לגור בעיר עכו, אוהד נקלט היטב בבית הספר "אורט" ע"ש דרסקי בעכו שבו סיים את כיתות י"א וי"ב וקיבל את תעודת הבגרות שלו.

בסיום הלימודים כאשר המתין לגיוסו לצה"ל עבד בכל עבודה מזדמנת ולא בחל בעבודות בנין שם רכש לעצמו מיומנות שאותה תרגם בבניית הגדרות והערוגות בחצר הבית.

אוהד בחר להתגייס לצה"ל ליחידה קרבית. הוא בחר בנח"ל ותמיד אמר שזו התרומה האזרחית הקטנה שהוא יכול לתרום. הוא היה חדור פטריוטיות, אהב את המדינה ושאף להגיע גבוה בסולם הדרגות הצבאי. אוהד שירת בנח"ל בגדוד שחם 931. סיים את המסלול כחייל קרבי וכאשר שלחו אותו לקורס מ"כים, סיים אותו בגאווה על כי בחרו בו להיות מפקד על אנשים.

בגלל ועקב המגבלה שלוותה אותו מילדותו פיתח רגישות מיוחדת לרחשי ליבם של פיקודיו. בכל משימה שקיבל טרח ודאג לכל פרט קטן כגדול. תחביביו של אוהד היו די צנועים, הוא אהב להאזין למוסיקה והקדיש לכך שעות רבות מזמנו הפנוי, הוא אהב מוסיקת רוק כבד ועדות לכך הוא החדר היפה והמסודר שטיפח והאלבומים הרבים שאסף בשקידה. אהבה נוספת היתה לו למפגשים הדו-שבועיים עם אחיו בכל יום שישי. הוא ציפה למפגשים בכליון עיניים. הוא אהב את משחק הכדורסל ביחד איתם ואת החלפת החוויות המשותפת. במקרים רבים נהג להחליף את מועדי היציאה שלו לחופשות בכדי לא להחמיץ חלילה מפגש.

תקוות רבות, כיסופים, שאיפות התקדמות בצבא כולל קידום בסולם הדרגות, השחרור והטיול שתכנן לדרום אמריקה ועוד חלומות רבים שחלם נקטעו באיבם באותה פעולה בלבנון שאליה יצא וממנה לא חזר. אוהד יצא בראש כוח כמפקד כיתה למשימה בלבנון, הנגמ"ש שבו ישב עם החיילים עלה על מטען שנטרל אותו לחלוטין, בפיגוע הזה לא נפגע אף אחד מהחיילים, אולם בעת חילוץ הנגמ"ש הופעל מטען נפץ שהתברר כקטלני אהד שעמד בנגמ"ש כשראשו חשוף נפגע ונהרג בו במקום.

חייו הקצרים נקטעו באיבם, פרח יפה נקטף כשהוא במלוא אונו וחיוניתו. צחוקו של אהד יהדהד תמיד באזנינו. נזכור אותו תמיד זקוף, חייכני, צוחק ומלא אופטימיות.

יהי זכרו ברוךהמשפחה האוהבתרבקה, שמואל והאחים: דורית, ירון ודרור

בניית אתרים: